23.1 C
De Bilt

Kunstwerk ‘Royal Lady’ staat voor positiviteit en doorzettingsvermogen

Kunstenaar Gerard de Gier heeft een positieve instelling en overwint daar zijn spierziekte HMSN mee. Het beeld de ‘Royal Lady’ van zijn hand,werd officieel onthuld op het Stationsplein in Voorburg door wethouder cultuur, Astrid van Eekelen.

Ambitieus plan

In 2018 presenteerde de kunstenaar aan de gemeente een ambitieus idee om meer mensen met zijn kunst te bereiken: een door hem beschilderd beeld op een openbare plek in Leidschendam-Voorburg. Met zijn Royal Lady doet de kunstenaar een oproep voor positiviteit en doorzetten ondanks tegenslag. Met het beeld vraagt hij aandacht voor zijn spierziekte HMSN.

Royal Lady

Wethouder Astrid van Eekelen: “Het kleurrijke beeld Royal Lady is een waardige verfraaiing voor het stationsplein. Het geeft kleur aan ieders leven in deze onrustige tijd van de pandemie en de oorlog in de Oekraïne. De kunstenaar heeft het met veel passie gemaakt en het is fijn dat we dit gezamenlijk hebben kunnen waarmaken. Hij heeft daarnaast op deze manier maatschappelijke aandacht kunnen vragen voor het Prinses Beatrix Spierfonds. Een mooie win-win!”

Beeldenroute

In de gemeente is veel aandacht voor kunst en cultuur. Kunst draagt bij aan verfraaiing van de openbare ruimte, waardoor het bezoekers en (nieuwe) inwoners aantrekt. De locatie van het beeld van De Gier is het Stationsplein in Voorburg. De al bestaande én toekomstige (kunst)werken in de nabije omgeving van de Herenstraat en de tuin van Hofwijck kunnen elkaar zo goed versterken. De Royal Lady is onderdeel van de beeldenroute in Voorburg.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Nieuws uit deze regio